Mezar Bakım Hizmeti 

Mezar Bakım Hizmeti, hangi dine ve hangi mezhebe ait olursanız olun ihtiyaç duyulan hizmetler arasında gelmektedir. Bu bakım herkes tarafından kolay kolay yapılamamaktadır. Herkes mezarlık ziyaretinde ölmüşlerinin mezarlığının bakımlı olmasını diler. Mezar taşı temiz, üzerinde mevsim çiçekleri açan bir mezarlığın belki ölüye faydası olmayabilir ama manevi olarak size huzur verecektir. Mezar bakımları bu yüzden özellikle toplumumuz için çok önemlidir.

Mezar Bakım Hizmeti Nasıl Yapılır ?

Mezar bakım hizmeti kapsamında , mezar bakımı öncelikle bu işte uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Mezar bakım hizmetinin birkaç farklı şekli bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, genel temizliktir. Mezar temizliği yapılırken öncelikle yabani otlar temizlenir, toprakta azalma var ise o tamamlanır. Bundan sonra ise mezar taşının temizliğine sıra gelmektedir. Mezar taşları mezarın temizliğine göre ya su jeti ile yada özel fırçalar ile beyazlatılır. Aynı zamanda mezar taşı üzerindeki boyalarda bir yıpranma olursa o yazılarda tekrardan üzerinden boya geçilerek yenilenilir. Bundan sonra ise çiçeklendirme işlemine geçilmektedir. Mezarın üzeri mevsim çiçekleri ile donatılır. Bu işlemlerden sonra istenilirse mezar sahibine, mezarın son bir fotoğrafı atılabilir.

Mezar Bakım Hizmeti Hangi Periyotta Yapılır ?

Mezar bakım hizmeti aslında yıllık anlaşmalar ile yapılmaktadır. Yıllık mezar bakım hizmeti anlaşması karşılığında mezarınızın belli dönemlerde ziyaret edilir, genel bakımı yapılır, mevsim çiçekleri ile çiçeklendirilir. Bu şekilde mezarınız yıl boyunca gelecek ziyaretçiler için hazır olmuş olur. Özellikle bayramlardan önce yapılan bakımlar ile arife günkü ziyaretlerde veya sene-i devriye ziyaretlerinde mezarlık tüm ziyaretçiler için hazır sayılır. İsterseniz bu mezar bakım hizmetini sadece özel günler için talep edebileceğiniz gibi günlük olarak ta talep edebilirsiniz. Sizler her ne kadar uzakta olursanız olun ölmüşlerinizin mezarlığı her zaman bakımlı olacağına emin olabilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?